



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 25 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | HCS12 |
| Interface | CAN, IrDA, LIN, SCI, SPI |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 54 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.13 V |
| Max Frequency | 25 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 54 |
| Number of Timers/Counters | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 3.13 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 25 MHz |
Stock: 489
Distributors
pcbx
Unit Price$3.75485
Ext.Price$3.75485
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.75485 | $3.75485 |
| 10 | $3.01020 | $30.10200 |
| 25 | $2.82213 | $70.55325 |
| 50 | $2.77818 | $138.90900 |
| 100 | $2.73492 | $273.49200 |
| 300 | $2.70682 | $812.04600 |
| 500 | $2.67901 | $1339.50500 |
| 1000 | $2.65149 | $2651.49000 |
| 3000 | $2.62425 | $7872.75000 |
| 5000 | $2.59727 | $12986.35000 |
